Chrzescijanin24.pl

środa, 08 luty 2012
Rozmiar czcionki:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:385. Error 9: Invalid character
Home Archiwum


Indyjskie władze nie wpuściły do kraju komisji ds. wolności religijnej

fot.: cpsc.govWładze Indii nie wydały wiz wjazdowych członkom amerykańskiej komisji ds. wolności religijnej. Amerykańscy eksperci mieli przybyć do Indii, aby spotkać się z przedstawicielami władz, przywódcami religijnymi i członkami organizacji społecznych. Celem wizyty było także odwiedzenie stanu Orisa, gdzie w ostatnich latach miały miejsce częste ataki na chrześcijan.

Członkowie komisji próbowali przyjechać do Indii także w 2001 r., jednak również wtedy odmówiono im wiz. „Jesteśmy rozczarowani odmową nowego rządu” - powiedziała Phelis Gaph, przewodnicząca komisji. „Byliśmy w Chinach, Rosji, Arabii Saudyjskiej i 20 innych krajach. Indie to bliski sojusznik Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedyny demokratyczny kraj, który zabronił nam wizyty” - stwierdziła.

Amerykanie otrzymali odmowę wjazdu zaledwie kilka dni po oświadczeniu jednego z wpływowych indyjskich duchownych, który określił plany komisji jako „ingerencję w wewnętrzne sprawy Indii”.

Komisja, która miała odwiedzić Indie, składa się z ekspertów wyznaczanych przez prezydenta i kongres USA. Publikuje ona coroczny raport, w którym ocenia stan praw wierzących w różnych krajach świata.  

W sierpniu ubiegłego roku w stanie Orisa miało miejsce nasilenie przemocy. Hinduscy radykałowie oskarżyli wówczas chrześcijan o zabójstwo swojego przywódcy i zaczęli palić ich domy oraz kościoły. Do dziś tysiące chrześcijan pozostają w obozach dla uchodźców. Zdaniem członków amerykańskiej komisji, chociaż władze federalne i lokalne nie mają bezpośredniego związku z prześladowaniami mniejszości religijnych, rząd nie dokłada wystarczających starań, żeby powstrzymać przemoc i ukarać winnych.  
 

Tłumaczenie i opracowanie: Chrzescijanin24.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Źródło: cnlnews.tv
 
Komentarze
Dodaj nowy
+/-
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Strona www:
Tytuł:
 
Wysyłając komentarz potwierdzasz, że znasz i akceptujesz regulamin systemu komentarzy na Chrzescijanin24.pl.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."